Szef związku RMT nie ma nic przeciwko, aby nielegalni imigranci mogli pracować w UK

Stojący na czele związku zawodowego RMT Mick Lynch, domaga się, aby imigranci nielegalnie przekraczający kanał La Manche otrzymali takie sama prawa, jakimi cieszą się legalnie zatrudnieni w UK pracownicy.

Jak czytamy na łamach „The Daily Express”, szef związku zawodowego pracowników transportu kolejowego, morskiego i drogowego apeluje do władz, aby zrównać prawa pracownicze dla wszystkich, którzy po prostu chcą pracować w Wielkiej Brytanii. Te słowa pochodzą z przemówienia, które zostało wygłoszone przez Micka Lyncha Central Mosque w Brent w listopadzie ubiegłego roku. — Każdy pracownik ma takie same prawa, jak każdy inny pracownik i to niezależnie od tego, czy jesteś migrantem, który w UK przebywa od dłuższego czasu ze swoją rodziną, czy też jesteś nowym migrantem, który chce przybyć do kraju, czy to na łodzi, czy w samolocie — mówił Lynch.

Zrównanie praw pracowniczych dla wszystkich

— Co jest złego w pełnym rocznym zasiłku chorobowym dla osób, które oddały swoje życie pracy w naszym kraju? Co jest nie tak z odpowiednim zestawem urlopów powyżej ustawowego minimum? — pytał retorycznie. 

Odnosząc się do kwestii dyskryminacji mniejszości etnicznych w miejscach pracy szef RMT zwracała uwagę, iż nie trzeba być żadnym naukowcem, aby dostrzec, że „ludzie o ciemniejszej skórze” padają ofiarami różnego rodzaju dyskryminacji.

Czy to może zadziałać?

Cytowany przez brytyjskie media poseł Partii Konserwatywnej John Redwood przyznał, że każdy, kto przebywa w UK legalnie, powinien mieć takie same prawa, jak osoba, która w UK się urodziła. Niemniej, zdaniem Redwooda takich nie powinni mieć nielegalni imigranci, ponieważ to „osłabiłoby naszych pracowników, naszą gospodarkę i rządy prawa”.

Według „Expressu” poglądy Micka Lyncha na tę sprawę są kontrowersyjne, ale ocenę w tym względzie zostawiamy naszym czytelnikom. Dodajmy tylko, że tylko w tym roku liczba nielegalnych imigrantów, która do UK dostała się przekraczając kanał La Manche sięga już 40 tysięcy. 

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Mieszkańcy UK boją się łatki „nierobów na benefitach”. Do kieszeni osób potrzebujących nie trafia nawet £19 mld rocznie

Książę Harry wraca do łask? Na czas koronacji Karola III londyńczycy zrobili ważny ukłon w jego stronę

Mieszkańcy UK chcą, by 4-dniowy tydzień pracy stał się normą do 2030 roku. Czy jest to realne?

Redaktor serwisu

Fanatyk futbolu na Wyspach, kibic West Ham United F.C., ciągle początkujący kucharz. Z wykształcenia polonista i nauczyciel, który spełnia się w dziennikarstwie. Pochodzi z Wieliczki, w Wielkiej Brytanii mieszka od 2008 roku, gdzie znalazł swoje miejsce na ziemi w Londynie. Zorganizowany, ale neurotyczny. Kieruje się w życiu swoimi zasadami. Uwielbia biegać przed wschodem słońca i kocha literaturę francuską.

[email protected]

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *