Skończyła się era tanich lotów i wakacji last minute. Tego lata będzie ich jak na lekarstwo

Przez ostatnie lata wszyscy w globalnej wiosce mogliśmy korzystać z coraz tańszych połączeń lotniczych i atrakcyjnych cenowo, wakacyjnych ofert last minute. Ale prezesi najpopularniejszych przedsiębiorstw z branży turystycznej mówią wprost – era tanich wyjazdów zagranicznych właśnie się skończyła. 

Tanio już było

Głos w dyskusji na temat tego, dokąd zmierza globalna turystyka, zabrał właśnie dyrektor zarządzający TUI – Sebastian Ebel, który wyznał na łamach „Bilda”, że ceny zorganizowanych wakacji oraz lotów last minute będą w tym roku droższe. CEO niemieckiego giganta turystycznego ostrzegł, że konsumenci w Europie nie mogą już liczyć na zakup atrakcyjnych pod względem ceny ofert wakacji na krótko przed wylotem i zasugerował wręcz, że era ultra-tanich lotów oraz wakacji właśnie dobiegła końca.

Powodem jednak, dla którego w tym roku nie będzie zbyt dużo naprawdę tanich ofert wakacji, nie jest do końca kryzys energetyczny, z którym borykają się poszczególne państwa, zwłaszcza w Europie. Powodem tym jest bardzo wysoki popyt na wakacje, który nie został jeszcze zaspokojony po trudnym okresie pandemii Covid-19. Sebastian Ebel przypomniał, że TUI odnotowało wyjątkowo wysokie zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami wakacyjnym w pierwszym po pandemii okresie letnim, i to pomimo raczkującego już wtedy kryzysu kosztów utrzymania. Trudno się zatem spodziewać, by na tzw. „ostatnią chwilę” zostawało w biurach podróży wiele ofert do wykorzystania dla osób, które lubią podróżować w sposób niskobudżetowy. 

 

 

 

Tego lata nie będzie lotów za 9,99 funta

Swoim najnowszym komentarzem Sebastian Ebel wpisał się w trend, w którym poszczególne firmy z branży turystycznej informują konsumentów, że tego lata nie będzie nadzwyczaj atrakcyjnych  cenowo ofert. Jedną z pierwszych osób, która zwróciła na to uwagę, był nie kto inny jak Martin O’Leary, który kilka miesięcy temu zapowiedział, że tego lata nie będzie lotów w cenie 9,99 funta. 

A Sebastian Ebel doprecyzował, że ceny wakacji będą zwyczajnie droższe. – Wręcz przeciwnie, ceny będą raczej wyższe niż niższe na krótko przed odlotem, ponieważ hotelarze i linie lotnicze również wiedzą, że wiele pakietów jest jeszcze rezerwowanych w krótkim odstępie czasu. Okazje last minute będą absolutnym wyjątkiem. Popyt na loty na wakacje przewyższa podaż, więc nie dostaniecie tanich ofert przeznaczonych na kampanie marketingowe, tak jak kiedyś, poza zupełnymi wyjątkami – dodał Ebel. 

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Polskie filmy znikają z platformy Netflix. Jakie jeszcze produkcje zostaną w maju usunięte z wideoteki?

Pijana gwiazda TikToka obrażała polskiego policjanta na parkingu przed Asdą

Wysokość czynszu w UK – ceny za wynajem zarówno w Londynie, jak i w innych częściach kraju nadal rosną

Redaktor serwisu

Zapalony wędkarz, miłośnik dobrych kryminałów i filmów science fiction. Chociaż nikt go o to nie podejrzewa – chodzi na lekcje tanga argentyńskiego. Jeśli zapytacie go o jego trzy największe pasje – odpowie: córka Magda, żona Edyta i… dziennikarstwo śledcze. Marek pochodzi ze Śląska, tam studiował historię. Dla czytelników „Polish Express” śledzi historie Polaków na Wyspach, które nierzadko kończą się w… więzieniu.

[email protected]

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *