Miłośnik podróżowania autobusem planuje prawie trzydniową wyprawę z UK do Krakowa

Miłośnik podróżowania autobusem z Wielkiej Brytanii planuje kolejną wyprawę, tym razem… do Polski. Andrew Cowell będzie jechał przez 2,5 dnia, aby dotrzeć do celu i… już się z tego powodu bardzo cieszy! 

Cytując klasyka polskiej telewizji, Andrew Cowella można zaliczyć w poczet ludzi pozytywnie zakręconych. 47-latek z Derby jest podróżnikiem… autobusowym. Korzystając z narzuconego przez brytyjski rząd limitu 2 funtów za bilet, do woli korzysta z połączeń krajowych (i nie tylko, ale o tym zaraz!). Mężczyzna określa sam siebie, jako „autobusowego poszukiwacza przygód”, a to, co dla wielu jest zwyczajną, codzienną komunikacyjną koniecznością (bo trzeba dojechać autobusem np. do pracy), dla niego zdaje się być prawdziwą przyjemnością.

Jakie „podróże” zdążył już odbyć bohater tego tekstu? Otóż między innymi pokonał 137 mil (220 km) jadąc do Whitby w North Yorkshire i 320 mil (515 km) podróżując do Kornwalii. Teraz, wybiera się… do Polski!

Jak podróżować, to autobusem

Trzeba przyznać, że swoisty rozmach przedsięwzięcia polegającego na podróży autobusem z Wielkiej Brytanii do Polski, a konkretnie do Krakowa, może robić wrażenie. Cała trasa liczy sobie aż 1847 km (1148 mil) i jak szacuje Cowell będzie trwała około dwóch i pół dnia.

— Najpierw pojadę do Londynu, to odległość sześciu autobusów od Derby — komentował pracujący na co dzień na kolei mężczyzna na łamach serwisu informacyjnego BBC. — Wtedy złapię międzymiastowy Flixbus z Londynu do Krakowa, a podróż zajmie 36 godzin. Cała wyprawa zajmie około dwóch i pół dnia. To jeden dzień na dojazd do Londynu i półtora do Krakowa — podsumował.

Ile ta przyjemność będzie go kosztowała?

W sumie koszty podróży między Londynem a Krakowem wynoszą około 65 funtów, podczas gdy wszystkie autobusy kursujące na trasie między Derby a Londynem zmieszczą się w ramach schematu biletu za 2 funty. Cowell zaplanował swoją podróż na 21 czerwca 2023

— Autokar wychodzi taniej niż lot tanimi liniami — dodawał mieszkaniec Derby. — To rozsądna oszczędność, ale musisz siedzieć w autokarze przez 36 godzin, ale po drodze możesz zjeść obiad w Paryżu — zwracał uwagę.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Młodzi ludzie w UK coraz częściej kradną w sklepach z powodu zbyt wysokich cen. Za jakie produkty nie chcą płacić?

Mieszkańcy UK boją się łatki „nierobów na benefitach”. Do kieszeni osób potrzebujących nie trafia nawet £19 mld rocznie

Imigranci sezonowi potrzebni w UK do uniknięcia kryzysu żywnościowego

 

Redaktor serwisu

Fanatyk futbolu na Wyspach, kibic West Ham United F.C., ciągle początkujący kucharz. Z wykształcenia polonista i nauczyciel, który spełnia się w dziennikarstwie. Pochodzi z Wieliczki, w Wielkiej Brytanii mieszka od 2008 roku, gdzie znalazł swoje miejsce na ziemi w Londynie. Zorganizowany, ale neurotyczny. Kieruje się w życiu swoimi zasadami. Uwielbia biegać przed wschodem słońca i kocha literaturę francuską.

[email protected]

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *