Kobieta oskarżyła szefa o molestowanie, bo wzięła „xx” w mailach służbowych za… sugestię pocałunku
Karina Gasparova przegrała w brytyjskim sądzie sprawę dotyczącą molestowania seksualnego. Kobieta wzięła „xx” w mailu służbowym za sugerowanie pocałunku przez jej szefa, gdy ten po prostu chciał uzyskać więcej informacji na dany temat.
Zatrudniona w roli project managera Karina Gasparova w firmie technologicznej mylnie odczytała nie tylko to. Oskarżając swojego przełożonego o molestowanie seksualne, uważała, że użycie przez Aleksandra Goulandrisa znaków zapytania w tej samej wiadomości było kodem do zapytania jej, kiedy będzie „gotowa do podjęcia czynności seksualnych”. Oprócz tego, podczas rozmów w ramach wykonywania obowiązków w pracy mężczyzna miał ją rzekomo podrywać, poprzez przeczesywanie włosów rękoma i wpatrywanie się w kobietę. W wielu innych wydarzeniach, które na co dzień miały miejsce w biurze, kobieta dopatrywała się „złowrogich motywów”.
Czy kobieta w istocie była molestowana?
Zasadniczo, Gasparova utrzymywała, iż Goulandris, który w firmie pełnił rolę dyrektora generalnego, dąży do intymnego zbliżenia, a w związku z tym, że kobieta odrzuciła jego starania w tym względzie, jest źle traktowana. Utrzymywała, że mężczyzna krzyczał na nią, poniżał podczas spotkań z klientami oraz utrudniał jej wykonywanie obowiązków wynikających ze stanowiska, jakie piastowała.
Warto dodać, iż w maju 2020 Goulandris zmienił nazwę projektu pliku prezentacji, dodając akronim „ajg” w nawiasach. Gasparova zinterpretowała ten skrót, jako „A Jumbo Genital”. A o co tak naprawdę chodziło? O drugie imię jej przełożonego — John. Goulandris w ten sposób porządkował akta, dodając do nich po prostu swoje inicjały.
Jakie było orzeczenie sądu w tej sprawie?
Sprawa ta trafiła londyńskiego sądu zajmującego się tego typu sporami. Sędzia odrzucił roszczenia oskarżycielki, orzekając, że ma „wypaczone postrzeganie codziennych wydarzeń” i regularnie błędnie interpretuje całkowicie „nieszkodliwe” interakcje. Pierwsza decyzja w tej sprawie zapadła w kwietniu 2021, gdy wszelkie zarzuty zostały oddalone. Odwołanie od tej decyzji złożone w maju 2021 zostało także odrzucone.
Ostatecznie, odrzucona jej roszczenia dotyczące molestowania seksualnego, dyskryminacji i niesprawiedliwego zwolnienia. Karina Gasparova została również zobowiązana do zapłacenia firmie 5000 GBP tytułem kosztów po tym, jak nie zastosowała się na czas do części procedur wynikający z decyzji trybunału.
Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk — będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:
Młodzi ludzie w UK coraz częściej kradną w sklepach z powodu zbyt wysokich cen. Za jakie produkty nie chcą płacić?
Mieszkańcy UK boją się łatki „nierobów na benefitach”. Do kieszeni osób potrzebujących nie trafia nawet £19 mld rocznie
Imigranci sezonowi potrzebni w UK do uniknięcia kryzysu żywnościowego
Redaktor serwisu
Fanatyk futbolu na Wyspach, kibic West Ham United F.C., ciągle początkujący kucharz. Z wykształcenia polonista i nauczyciel, który spełnia się w dziennikarstwie. Pochodzi z Wieliczki, w Wielkiej Brytanii mieszka od 2008 roku, gdzie znalazł swoje miejsce na ziemi w Londynie. Zorganizowany, ale neurotyczny. Kieruje się w życiu swoimi zasadami. Uwielbia biegać przed wschodem słońca i kocha literaturę francuską.
[email protected]
Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]
.