Alarm bombowy na popularnej plaży w Merseyside

Na plaży Ainsdale odkryto materiały wybuchowe z czasów wojny, w związku z czym zarządzono ewakuację obecnych na niej plażowiczów. 

Podlegająca pod władzę councilu w Sefton, w hrabstwie Merseyside plaża Ainsdale uchodzi za mekkę wśród kitesurferów w Wielkiej Brytanii. Jak czytamy na łamach „The Daily Mirror”, w dniu dzisiejszym, 24 czerwca 2023 roku, po godzinie dwunastej, funkcjonariusze lokalnej policji nadzorowali ewakuację plażowiczów, a następnie działania w związku z obecnością materiałów wybuchowych na plaży.

Jak donoszą naoczni świadkowie, na których relację powołują się lokalne media, widać było wyraźnie, że policjanci szukają czegoś zakopanego na plaży wyposażeni w wykrywacz metalu. Jak się okazało później, w godzinach porannych osoba cywilna, detektorysta miał trafić na ślad materiałów wybuchowych z czasów II Wojny Światowej. W związku ze swoim znaleziskiem zawiadomił służby ratunkowe.  

Co miało miejsce na Ainsdale Beach?

Po tym, jak miejsce znaleziska zostało zabezpieczone i odcięte od reszty plaży kordonem bezpieczeństwa, sytuacja na plaży miała wrócić do normy, a ludzie przebywający na Ainsdale Beach niejako obok pracujących przedstawicieli służb cieszyli się słońcem i okolicznościami przyrody. Dodajmy w tym miejscu również, iż przez pewien czas odcinek ulicy Shore Road również pozostawał zamknięty.

Według oficjalnych informacji przekazanych przez lokalne władze w Sefton ewakuacja była jedynie środkiem zapobiegawczym, jednak około 50% parkingu pozostawało przez pewien czas zamknięte. Nie istniało żadne zagrożenie dla plażowiczów. Nie wprowadzono żadnych ograniczeń w zakresie korzystania z plaży.

Oficjalny komunikat lokalnych władz w Sefton

— Dziękujemy naszym fantastycznym partnerom ze służb ratunkowych, którzy szybko i sumiennie zareagowali, aby poradzić sobie z incydentem — jak czytamy w oficjalnym komunikacie councilu Sefton.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Ten samochód ma kosztować zaledwie 8700 funtów. Wielka Brytania może być jednym z pierwszych krajów, w których się pojawi

Chcesz się napić wody w trakcie prowadzenia samochodu? Możesz za to słono zapłacić

Rodzina wybrała się na wakacje all-inclusive. W pokoju hotelowym przeżyli szok

 

Redaktor serwisu

Fanatyk futbolu na Wyspach, kibic West Ham United F.C., ciągle początkujący kucharz. Z wykształcenia polonista i nauczyciel, który spełnia się w dziennikarstwie. Pochodzi z Wieliczki, w Wielkiej Brytanii mieszka od 2008 roku, gdzie znalazł swoje miejsce na ziemi w Londynie. Zorganizowany, ale neurotyczny. Kieruje się w życiu swoimi zasadami. Uwielbia biegać przed wschodem słońca i kocha literaturę francuską.

[email protected]

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: [email protected]

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *